Świetnym punktem wyjścia jest podejście tradycyjne. Ten rodzaj oświetlenia zazwyczaj składa się z jasnego światła w jednym miejscu, często żyrandola lub lampy stojącej. Wnosi do pomieszczenia poczucie ciepła i tworzy atmosferę relaksującą lub formalną, w zależności od nastroju, jaki chcesz stworzyć.

Najlepsze rodzaje oświetlenia do salonu od tradycyjnych po nowoczesne

Nowoczesne podejście ma również wiele zalet, o których być może wcześniej nie pomyślałeś. Po pierwsze, ten rodzaj oświetlenia opiera się w dużej mierze na lampach wpuszczanych, które skutecznie podkreślają pewne elementy pomieszczenia, takie jak ściana kominka czy żyrandol. Ponadto te światła są zaprojektowane tak, aby były energooszczędne przy niższych kosztach eksploatacji, co zawsze jest świetną wiadomością dla Twojego portfela!

Salon to przestrzeń, w której spotykasz się z przyjaciółmi i rodziną, dlatego tak ważne jest, aby Twój salon był jak w domu. Dobrze oświetlone przestrzenie są bardziej zachęcające, więc inwestycja w lampy i oprawy do salonu to świetny pomysł.

Oświetlenie to jeden z najważniejszych aspektów aranżacji wnętrz. Istnieje wiele różnych typów, ale każdy z nich nadaje przestrzeni różne właściwości.

  • Oświetlenie tradycyjne: Tradycyjny rodzaj oświetlenia opiera się na wykorzystaniu lamp i innych opraw stołowych. Zapewnia dużo światła do czytania i wylegiwania się, ale ma też kilka wad. Poza tym, że są trudne do czyszczenia, lampy te nie dają dużo światła, gdy w pomieszczeniu znajdują się więcej niż dwie osoby.
  • Nowoczesne oświetlenie: Nowoczesne rodzaje oświetlenia często wykorzystują żarówki, które wytwarzają jaśniejsze światło niż tradycyjne żarówki, które można wykorzystać do ułatwienia niektórych zadań (takich jak czytanie). Jednak nowoczesnym światłom brakuje ciepła, ponieważ emitują chłodniejsze temperatury barwowe (w porównaniu do niższych temperatur barwowych, takich jak żółty lub bursztynowy).

Jeśli szukasz idealnej oprawy oświetleniowej do swojego salonu, sprawdź szeroką gamę lamp stołowych i lamp podłogowych stworzonych do każdego stylu.

Najlepsze lampy podłogowe do salonów

Jednym z najważniejszych mebli w każdym pomieszczeniu jest lampa. Oświetla przestrzeń mieszkalną, zapewniając bezpieczeństwo i komfort. W większości przypadków zadanie to wykonuje lampa podłogowa. Lampy te muszą być umieszczone w pobliżu wszystkich głównych obszarów aktywności - obok sof i foteli, stołu jadalnego, telewizora itp. Muszą być również regulowane, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie podczas czytania lub pracy na laptopie.

 

Autorka